9. kapitola - Rozběhnuté myšlenky

22. prosince 2013 v 20:19 | Nebeská |  It all Makes Sense When It's the End of the World
Všem, kteří zbožňují TWD - nebo těm, co milují Darol - přináším další kapitolu!!
Já osobně už jen čtu. Seriál mě nebaví a radši ani nechci vědět... hmm...

Snad vám tím udělám radost, snad se to bude dát číst. :D
Díky za všechny komentáře!! :)

PS: omlouvám se za to, jak jsem slibovala, že tu bude tato povídka každý pátek v 18:00 a nyní jsme měli hodně velkou pauzu... no ráda bych jen řekla, že jsem měla těžké období, kdy jsem neměla sílu na překlad a vůbec celý blog...
Snad už bude líp ;)
Nebeská

Kapitola 9 - Rozběhuté myšlenky

"Dovol mi jít dneska s vámi," zeptala se opatrně Carol Daryla, když stáli v obývacím pokoji a čekali na Glenna a T-Doga. Chystali se vyrazit zpátky do malého městečka, aby zkontrolovali, jestli nemůžou najít ještě pár dalších věcí, které by užili.

"V žádném případě," odpověděl potichu. Po slovech, která pronesla té noci, byla jeho mysl přeplněná. Kdo si sakra myslela, že je, aby mu říkala takovéhle věci? Neznala ho - dokonce ani on neznal ji… nebo se snažil o této skutečnosti sám sebe přesvědčit.

Ať už tomu věřil nebo ne - a to i přesto, že toho nevěděli mnoho o minulosti toho druhého - znali se až moc a Daryl se bál si to přiznat. "Myslíš si, že jeden den střílení z mé kuše tě učiní Annie Oakleyovou?!"

Carol si dopáleně odfrkla. "Samozřejmě, že ne," odpověděla mezitím, co se podívala přes rameno, na přicházející muže. "Můžu vám i přesto pomoc, můžu nasbírat věci, které potřebujeme, když…--"

Její slova Daryl přerušil.

"Tohle na mě tentokrát nefunguje. Odpověď je ne," řekl přísným tónem, když kontroloval svou kuš a šípy.

"Jsem už velká holka, Daryle! Myslím, že můžu činit rozhodnutí sama, nepotřebuju tvoje schválení!" vyprskla náhle hlasem, ve kterém nebyla ani jediná stopa po milém tónu - trpkost byla nasáklá v každém slovu.

Daryl nakrčil nos, když koutkem oka spatřil Glenna a T-Doga jak se zastavují a sledují je. Rychle přikročil ke Carol; tvář blízko její a jeho hlas se změnil na prosebný šepot. "Máš pravdu, nepotřebuješ moje schválení," řekl rychle a odměnou se mu dostal překvapený výraz na její tváři. "Ale žádám tě, abys pro tentokrát zůstala tady v bezpečí, ok?"

Odtáhl se pryč a spatřil, jak se její obočí svraštilo - vypadala, jako kdyby chtěla plakat a to… mu jistým způsobem zlomilo srdce.

Debilní bačkoro!

Ale věděl, že jeho šance byly mnohem větší, když se jí zeptal mile; tušil, že se s ním nebude hádat a nakonec bude po jeho. Bylo to od něho podlé, používat proti ní její velkou slabost, ale v tomto okamžiku neviděl jinou cestu - i přesto, že to z něho dělalo ještě většího bastarda, bylo mu to jedno.

A proto, když se s ním nedohadovala, odešel se zbytkem jeho výpravní skupiny pryč předtím, než mohlo něco dalšího započnout.

D/C/D/C/D/C

Kdo si myslel, že byl, když s ní mluvil takhle? V jedné minutě se k ní choval jako hovado a v následujícím byl milý. Samozřejmě, že na to byla zvyklá - díky Edovi. Přinejmenším ze začátku se choval stejně, až po pár letech přibilo víc facek a ran - výmluvy jednoho dne došly a nakonec se z mlácení stala věc na každodenním pořádku.

Jedinou věcí, kterou si byla u Daryla jistá, bylo to, že by jí nikdy neublížil fyzicky, ale emociálně - ať už to věděl, nebo ne, hodně si s ní zahrával.

Tyhle pocity, které díky němu cítila, nikdy předtím nepoznala a část jejího já to jednoduše nenáviděla. Byla to až poslední věc na seznamu přání, aby jí někdo znovu ublížil - ztratila všechno, co kdy měla a on byl tou poslední věcí, ke které se mohla upínat. Pokaždé se k němu chtěla přimknout a pevně se k němu přimknout, vždy našel nějaký způsob, jak ji od sebe udržet na délku paží.

Nikdy neočekávala šťastný konec - ani se nedomnívala, že by jí něco takového mohlo potkat, obzvláště když se ze světa stalo peklo.

Všechno, co chtěla pro sebe a Sophii…

Sophia.

Carol si náhle uvědomila, že nepomyslela na svoji dceru dlouhé dny a tíživá vina začala zaplňovat celé její tělo. Jak jen mohla zapomenout na své dítě?

Sophia byla jedinou věcí, která jí zůstala na světě, a když umřela, bylo pro Carol mnohdy obtížné na ni myslet. Ale poslední týden byl velmi namáhavý - opustili farmu a našli nový úkryt - a k tomu všemu se… zvláštním způsobem sblížili s Darylem.

Mnohdy se však při pohledu na něj stávalo, že si vzpomněla na svou dcerku a na to, jak se Daryl tvrdě snažil, aby ji našel. Znamenalo to pro ni mnohem více, než si dokázal představit - strachoval se o ni tolik, že byl ochotný jít ven a riskovat svůj vlastní život, aby našel malou dívku.

Ed by něco takového nikdy neudělal - Daryl udělal mnohem více pro její malou holčičku, než její vlastní otec a Carol za to byla neuvěřitelně vděčná.

Nakonec se rozhodla, že nechá své myšlenky utéct během toho, co se pustí s ostatními ženami do praní prádla. I přesto, že měli tekoucí vodu, nikdy si nemohli být jistí, zda jim dojde a proto riskovali pouze jednou za týden puštění elektriky pro pračku a sušičku.

Carol vzala koš naplněný jejím a Darylovým svršky. Maggie a Beth měly svoje, samozřejmě společně s Hershelovým a Glennovým oblečením a Lori se starala o Rickovo a Carla. T-Dog si vybral, že si své prádlo vypere sám, což Carol shledávala vtipným, ale i přesto nechaly jeho věci stranou, aby se o ně mohl postarat, až se vrátí z výpravy.

Daryl nikdy neřekl ani slovo o jeho oblečení, proto si myslela, že nebude mít žádný problém, když v jejím zvyku bude i nadále pokračovat. Koš s věcmi vzala do obývacího pokoje a začala ho skládat, stejně jako ostatní ženy.

"Jsi si absolutně jistá o spaní v podkroví sama?" zeptala se náhle Maggie, narušujíc tak tok jejích myšlenek.

Carol se na ni usmála mezitím, co poskládala jedno z Darylových trik s dlouhým rukávem a podržela si teplou látku na své hrudi. "Nevadí mi to; bude to příjemné, mít nějaký prostor," řekla a vzápětí si skousla ret. Doopravdy nad samotou nahoře nepřemýšlela, až do tohoto okamžiku. Neuvědomila si to.

Ale nevadilo jí to - alespoň nebude nikomu překážet. Zůstane nahoře, když nebude nic na práci a nestane se nikomu zátěží.

"Možná by někdo z nás mohl s tebou nahoře pár nocí zůstat," navrhla Beth s milým úsměvem. "Mohlo by to být pěkné, mít dívčí noc bez povinností práce okolo domu."

Carol se usmála, pozorujíc mladou blondýnku, jak skládá prádlo. Zajímalo jí, jaké by to asi mohlo být, kdyby s nimi tady mohla být Sophia - byly by šťastné. Sice by vyrostla v tomto děsivém místě, ale byla by naživu. Náhle ucítila hromadící se slzy v očích; s rychlým otočením zpátky k prádlu zamrkala a snažila se je zahnat.

"Možná, až budu mít vše uklizené a připravené, bychom si mohly udělat dámskou jízdu, co myslíte?" pronesla Carol mezitím, co zvedla košík s prádlem a s úsměvem se vydala ke schodům do patra.

D/C/D/C/D/C

Chlapi se nestihli vrátit před večeří, proto zůstalo vše připravené pro ně, až přijdou z výpravy. Naštěstí bylo venku stále světlo, když dorazili a zbytek skupiny byl roztroušen po kuchyni a obývacím pokoji, ponoření do svých rozhovorů.

Přinesli s sebou nové nářadí a zásoby, díky kterým budou moci dokončit plot vzadu a lépe zabezpečit dům. I jídla a oblečení měli dostatek - tentokrát nalezli mnohem víc, než naposledy. Daryl objevil naplněné dodávky, o nichž se chystal povědět Rickovi. Stejně tak jako to, že možná našel stopy po Andree - pokud ho jeho instinkty neklamaly, byla stále naživu a blízko.

Daryl se rychle najedl a osprchoval a poté se vydal do sklepa; domníval se, že když Carol nebyla nikde jinde v dohledu, pravděpodobně na něj čeká dole, aby mohli pokračovat v jejich tréningu.

Ale když sešel do sklepa, světlo bylo vypnuté a věci byly stále na stejném místě, jak je předešlého dne zanechal. Tiše si povzdechl mezitím, co projel prsty své vlhké vlasy a potichu se vydal nahoru po schodech, dokud se nezastavil před dveřmi její ložnice. Tiše zaťukal.

Dlouho se mu nedostávalo odpovědi, a proto pomalu otevřel dveře a spatřil prázdný pokoj. V ten okamžik si vzpomněl na to, jak mluvila o stěhování se na půdu. Ale byl si naprosto jistý, že se nahoře nic nepřipravilo a tak byl opravdu zvědavý, co tam dělá.

D/C/D/C/D/C

Po přípravě večeře se Carol odtrhla od zbytku skupiny. Pojedla trochu jídla a vzala si lahev červeného vína, která byla uskladněná v jedné skříňce v kuchyni. Carol normálně nepila, ale tentokrát se potřebovala uklidnit na noc - její mysl a tělo bylo příliš zatíženo myšlenkami.

Odebrala se na půdu, kde chtěla trochu pouklidit. Snažila se, jak nejlíp mohla, aby poskládala postel dohromady, ale jediné, co dokázala, bylo posunout matraci a přehodit přes ni povlečení. Pomalu upíjela víno a uklízela. Otevřela okno a vpustila dovnitř trochu svěžího vzduchu, vyměnila žárovku, aby sobě dopřála trochu víc světla. Bylo to krásné a útulné malé místečko, a až nebude opilá, jako byla nyní, dokáže z toho udělat pohodlný pokoj.
S lahví přiloženou k ústům se posadila na postel a přitáhla si batoh do klína, aby ho vzápětí otevřela a vytáhla z něj knihu. Obrázek, který jí Daryl namaloval, byl tou první věcí, jež spatřila při otevření knihy. Prohlížela si každý drobný detail na tváři své dcery a oči se jí začínaly zaplňovat slzami. Jako kdyby se mohla znovu dotknout svého dítěte, tak dobře byl portrét namalovaný.

Pár dalších okamžiků hypnotizovala obrázek, než se postavila a na nejistých nohách se vydala ke stolku u okna, kde položila rámeček na fotografie, který našla v domě.

Neobratně se snažila otevřít rámeček, dokud jí hrana skla nepořezala prst. Sykla bolestí a překvapením. Vratce se vrátila k posteli, prst si přiložila mezi rty, aby se následně svezla na matraci a druhou rukou se natáhla k lahvi. Znovu se napila.

"Carol?"

Nadskočila při zvuku jeho hlasu, který se náhle rozezněl po pokoji. Otočila se přes rameno, aby spatřila Daryla na schodech. Nepatrně se usmála, než svou pozornost otočila zpátky k úloze v její ruce. Konečně dostala obrázek z rámečku, položila ho na postel vedle sebe a podívala se na něj.

Daryl se postavil před ní a pohlédl do její tváře. "Ty jsi opilá." Řekl.

Nedostala se mu žádná odpověď. Pouze tedy sledoval, jak si saje krev z palce mezitím, co se snaží položit obrázek, který jí dal, do rámečku. Několik vteřin tam jen tak postával, než si nahlas odfrknul a sedl si vedle ní na postel.

Opatrně jí z ruky vytáhl rámeček a byl si vědom toho, že Carol sleduje každý jeho pohyb.

"Dělá to ze mě špatnou matku… protože jsem na dlouhou chvíli nepomyslela na Sophii?" zeptala se náhle s proviněným tónem.

Daryl nakrčil obočí. Zacvakl rámeček a poté se zahleděl na kresbu v něm. Pomalu zavrtěl hlavou a pohlédl na ni. Spatřil, jak si přikládá lahev ke rtům a předtím, než se mohla znovu napít, ji jemně odebral z rukou. V její tváři bylo mírné pobouření. "To tě nečiní špatnou matkou," řekl něžně s dlouhým povzdechem. Nakonec to byl on, kdo přiložil lahev ke rtům a vypil zbytek jejího obsahu. Normálně nesnášel víno, ale domníval se, že bude lepší, když Carol zachrání před pitím a dopije alkohol on sám.

Pomalu položil lahev na zem, hned vedle okraje matrace. Při vzhlédnutí spatřil, jak tiše pláče. Odvrátil se, aby nespatřila to, jak nepatrně obrátil oči vzhůru - slzy byly jednou z věcí, které neodkázal zvládnout.

A ne proto, že by ho otravovaly; spíše proto, že se staly jeho slabostí. Nenáviděl pohled na plakající ženu, ale namísto toho, aby ukázal v minulosti zájem, schoval se za část svého mizerného já a znechutil je tak, až ho opustily, nechaly ho o samotě.

Ale když přišlo na Carol - nedokázal to udělat. Nikdy pro něj nebylo jednoduché sledovat, jak pláče a nejhorší na tom bylo, že nevěděl, jak ji utěšit. Tohle se dalo považovat za test; věděl, že jí chce obejmout, ale nebyl si jistý, jestli to byla správná věc. Viděl to v mnoha filmech, ale nedokázal si představit sám sebe, že by to doopravdy udělal.

"Ty se snažíš stěhovat tyhle věci sama?" zeptal se, měníc tak téma jejich rozhovoru.

Carol ztěžka polkla mezitím, co přikývla a setřela slzy z líček. "Dokázala bych to, kdyby se mi tahle lahev nedostala do cesty," řekla pomalu s rukama v krátkých vlasech. Rozhlédla se kolem sebe a chvíli přemýšlela, než se rozhodla, že postavit se pro ni bude v tomto momentě tou nejlepší volbou.

Sotva se však pohnula a chtěla se postavit, zavrávorala a přepadla na kolena a ruce. Daryl dlouho neváhal a brzy jí pomohl postavit se.

Daryl nedokázal skrýt úsměv na tváři při sledování Carol a jejího odhodlání stát na nohou bez jeho podpory. "No, zítra ti s tím pomůžu; ale teď bude nejlepší, když půjdeš spát."

Během toho, jak mluvil, se Carol stala jistější na nohách, ale zdálo se, že ho přitahuje blíž k sobě. Sladký opar jejího dechu pohladil jeho tvář a on nemohl odolat pokušení shlédnout na ni dolů - vypadala tak odevzdaně a ztraceně. Daryl ji chytil opatrně kolem štíhlého pasu mezitím, co druhou ruku nejistě pozvedl a odhrnul dlouhé vlasy z čela.

Způsob, kterým k němu vzhlížela, ho přiváděl k šílenství - byl plný touhy a zároveň něhy - pohled, jenž mu nikdo předtím nevěnoval.

Než se ale Carol stačila nadát, dotek jeho prstů na čele a těsné sevření okolo jejího pasu, brzo zmizely, když se odtáhl. Stále ji přidržoval za předloktí a pokynul jí, aby si lehla na postel.

To byl ten okamžik, kdy se Carol rozhodla, že už skončila s těmito pokusy - nikdy nepatřila mezi osoby, které činí první krok. Za celý svůj život byla pouze s jediným mužem.

Přiznávala sama sobě, že se taky mnoho nesnažila - ale přinejmenším se mu pokoušela naznačit, jak moc ho nyní potřebuje. Byl tím jediným, komu důvěřovala a dovolila, aby se jí dotkl anebo s ní mluvil stylem, jakým to dělával - a on tomu stále nerozuměl.

Bez námitek se Carol zhroutila do postele, kde se schoulila do klubíčka uprostřed postele a zachumlala se do přikrývky. Nevydala ani hlásku, nejmenší snahu o mluvení, pouze její pravidelný dech naplňoval místnost, když zavřela oči. Zaslechla Darylovo povzdechnutí - zaváhal, rozhodoval se, jestli má odejít.

Daryl čekal - pozoroval její tvář a vyčkával na okamžik, kdy otevře oči, nebo mu něco řekne. Ale po chvíli se vydal ke dveřím. Ještě jednou se otočil, zastavujíc se na prvním schodu, ale Carol se nehnula ani o kousek - mohl vidět jen její záda.

Doufal, že usne co nejdřív a tím se dostane ze změti myšlenek o tom, jak špatnou matkou byla - pamatoval si, jak se chovala kolem Sophie a věděl, jak byla vystrašená, když se ztratila - proto si byl naprosto jistý tím, jakou matkou byla - takovou, kterou on nikdy neměl.

D/C/D/C/D/C

Daryl vešel do obývacího pokoje, kde se převlékl do oblečení na noc. Poté si sedl na gauč a dlouhou chvíli se snažil zbavit pocitu na hrudi - připadal si, jako kdyby nemohl dýchat. Nikdy předtím tohle nepocítil a to ho činilo lačnícím po odpovědích; kde se vzala tahle tíha na jeho prsou?

Nakonec si lehl, ale jeho oči se ani na okamžik nezavřely. Pouze se díval na strop a mysl měl v naprostém chaosu.

Z potřeby rozptýlení se nakonec vydal do patra, aby si odskočil na záchod. Rozsvítil světlo v koupelně a podíval se na svůj odraz v zrcadle; byl vyčerpaný, ale jeho mysl mu nedovolovala usnout. Povzdechl si a chtěl se vydat k záchodu, ale křížek na krku zachytil jeho pohled.

Občas zapomínal, že ho stále měl - stalo se to pro něj přirozeností, i když to byl ženský přívěšek a nakonec byl stejně schovaný pod jeho oblečením.

Z hlavy se mu naprosto vytratilo to, proč přišel do koupelny. Zhasl a vyšel z místnosti, aby spatřil Beth, jak opouští svou ložnici s ustaraným výrazem na tváři.

Pozvedl obočí.

"Už tam nějakou chvíli pláče, zrovna se za ní jdu podívat," vysvětlila potichu.

Lovec zavrtěl hlavou. "Běž si lehnout, já to zvládnu."

Beth na okamžik zaváhala, ale když se na ní usmál a dal jí tím najevo, že je vše v pořádku, přikývla. Jakmile dívka zmizela zpátky v pokoji, ze kterého přišla, Daryl se zhluboka nadechl a opatrně otevřel dveře na půdu.

Vyšel schody po dvou, dokud se nezastavil nahoře. Carol ležela ve stejné pozici, ve které ji před chvílí opustil. Rozdílem však byl fakt, že mohl slyšet její trhané nádechy, způsobené tichým pláčem.

Nervózně si začal okusovat palec a rozmýšlel se, co má udělat, dokud ho hlasitý pláč neuvedl do pohybu. Opatrně si kleknul na matraci, aby jí nevyděsil. Když se nepohnula, sklonil se k ní a opatrně Carol chytl za rameno a otočil ji k sobě. Zprvu mu odporovala, ale ne na dlouho; jakmile si lehl vedle ní, poddala se tlaku na své ruce.

Carol bylo jedno, co řekne ráno - vše, po čem právě toužila, byl tento okamžik s ním. Ať už věděl, co s ní dělal nebo ne, nehodlala mu dát jinou možnost. Byl tady a ona ho potřebovala.

Ale jeho pohyby nebyly ztuhlé a váhavé, jako za normálních okolností. Namísto toho byly teplé a vyzívající a Carol tušila, že by to také mohla být jediná možnost za celou věčnost, proto byla ochotná to přijmout. Otočila své tělo k němu a pokládajíc hlavu na jeho hruď sevřela Darylovo tričko v pěstích a pokračovala v tichém pláči.

Trvalo to jen pár minut, než se jeho tělo uvolnilo a Carol ustala v breku. K jejímu překvapení Daryl opatrně a váhavě položil ruce kolem ní a přitáhl si jí do náruče.

Carol se i přes všechny své pocity musela šťastně usmát; jeho prsty jemně jezdily dolů a nahoru po zádech, snažil se jí uklidnit. Plakala mnoho kvůli Sophii poté, co jí ztratila - ale tyhle slzy měly své příčiny ve všem, co se událo za poslední rok.

Ztratila dceru, stejně tak manžela - ale jak řekl Daryl, nebyla to škoda - nakonec zůstávala naštvaná za ty roky, které promarnila po jeho boku. Jediné dobré, co pro ni udělal za celou tu dobu, bylo to, že jí dal Sophii a za to bude svým způsobem vždy vděčná.

Byly to slzy za všechny lidi, o které přišli, stejně tak z toho důvodu, kde se nyní nacházeli - Daryl.

Její slzy pro Daryla byly smíšené radosti - zloby - štěstí… a lásky. Každá emoce, kterou v ní tento muž za celou tu dobu způsobil, nyní vyplouvala na povrch a ona nebyla schopná je zastavit. I přesto všechno potřebovala tento moment a on tu musel být s ní - byl vším, co jí zbylo, a Carol z celého srdce doufala, že si toho je vědom.

D/C/D/C/D/C

Daryl se příliš nevyspal přes noc, ale nevadilo mu to. Mnohem více ho momentálně zajímala Carol. Alkohol pokaždé vynesl na povrch emoce a byl si dobře vědom toho, že Carol toho nikdy moc nevypila - věděl však, že to bylo něco, co potřebovala.

Byl rád, že tentokrát myslel svým srdcem a ne mozkem. Srdce mu řeklo, aby šel za ní a držel jí blízko u sebe. Musela vědět, že není sama a on byl pro to ochotný udělat cokoliv.

I když jeho mozek mu říkal něco naprosto jiného.

Tím, co udělal, pouze zanechal ve vzduchu otázky, které budou vyžadovat později odpověď - pocity vzrostou a on si nebyl jistý, jestli na to byl připravený.

Neměl ani nejmenší tušení, co tohle celé přinese a změní mezi nimi, ale teď ho to nezajímalo. Právě byl v tomhle momentě, užíval si ho a až to pomine, tak bude pryč.

Ale čím více se snažil sám sebe přesvědčit, že to nic neznamenalo, tím více někde hluboko v sobě tušil, že se příšerně pletl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mcreny mcreny | 26. prosince 2013 v 2:01 | Reagovat

úžasný.. vážně tě obdivuju za překlad a už se nemůžu dočkat na další část... tenhle part se mi líbil zatím ze všech nejvíc :)

2 monika monika | 26. prosince 2013 v 16:30 | Reagovat

bezvadný, už se těším na další :)

3 Juliet Juliet | 29. prosince 2013 v 20:53 | Reagovat

No konečně! :) Tohle bylo vážně sladký. :) Sice předpokládám, že jako vždycky/většinou se po prvním kroku stáhne a budou mezi sebou zase notnou dobu kroužit, ale vlastně je to posune kupředu.
"Dělá to ze mě špatnou matku… protože jsem na dlouhou chvíli nepomyslela na Sophii?" zeptala se náhle s proviněným tónem.
Tohle mi přišlo, že totálně, ale totálně na Carol sedělo! Myslím na postavu ze seriálu. Úplně si dokážu představit, jak to řekla. :)
No, ono je možná fajn, že už seriál nesleduješ, není to to, co to bývalo. ;) Ale mně to stejně nedá a koukám pořád dál. :D :)
Jediné, co mě teď děsí je to, že mezi 8. a 9. kapitolou bylo několik měsíců pauzy. To asi nerozdejchám! :D Ale v aj nemám šanci! :D :( :( :/ Doufám, že další kapča přibude rychle, když si povídka získala nového náruživého fanouška. O:)

4 Nebeská Nebeská | Web | 29. prosince 2013 v 22:16 | Reagovat

Přesně tak a o tom celá ta povídka je. No, ale ještě je trošku plná 18+. Joo, to si zase něco užiju, až se s tím budu prát. :D
No vidíš to a pak že začnou být odlišní od seriálu, viď. :D Seriál se začíná odlišovat od našich originálů! :D
A nechci ani vědět, co se tam děje, nechci si prznit svoji představu těch dvou... pokusím se překládat co nejrychleji... ;)

5 Juliet Juliet | 29. prosince 2013 v 23:34 | Reagovat

[4]: Když je 18+ tak to už je jasný, že se mezi nima něco začne dít ne? ;) :D Každopádně se mi líbí tvůj pojem originálu. :D
A neboj, nic ti spoilerovat nebudu, ono totiž ani není co. :D :D
Supr, budu moc ráda za každou novou kapču. :)

6 Nebeská Nebeská | Web | 30. prosince 2013 v 9:26 | Reagovat

[5]: Haha, tak já mám přibližný přehled o tom, co se děje... ale jak říkám, není o co stát. On celý ten seriál ztratil ještě v první sérii ten náboj.
Některé věci naprosto chápu, že by si lidi náhle vážili toho, co ztratili a toho, co mají... občasné zírání do blba, ale to do seriálu nepatří. Já se na to prostě koukala jen kvůli Darol. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama