Nástroje smrti 2: Město z popela

27. května 2014 v 13:00 | Nebeská |  Pokusy o knižní recenze
Autor: Cassandra Clare
Originální název: The Mortal Instruments; City of Ashes
Počet stran: 392
Žánr: Beletrie pro dospělé > Sci-fi, fantasy

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.Pokračování ságy The Mortal Instruments se stále nese v onom duchu, jako první kniha. Rozhodně mě nezklamala. Tempo je pomalé a nenucené, nenudí a neustále se něco děje. Clary začíná tam, kde skončila; její znovu nalezený otec se sápe po moci a jako služebné má démony. Matka je stále v kómatu a při pohledu na bratra se jí podlamují nohy.

Navíc má přítele; Simona, který však jen těžce nese věci, jenž se odehrávají v jejím světě a potká ho něco, co změní jeho život a jeho samého. Clary ze všeho viní jen sama sebe a vyčítá si, že kdyby udělala mnoho věcí naopak, nemuseli by to její blízcí takto těžce odnášet. Navíc v hlouby duše ví, že prahne jen po jednom...

Valentýn má v držení Nástroje smrti a roztahuje své plány do děsivých rozměrů, kdy nakonec na ně doplatí hlavně Jace. Aby toho nebylo málo, inkvizitorka mu šlape na paty a mnohdy ho dostane do ošklivých a bolestivých situací.

Příběh však pokračuje a my můžeme jen doufat, že i nadále bude tak skvělý :)
Málem jsem na tohle zapomněla, ale přece jen... dávala jsem to s obtížemi dohromady, jsem nějaká gumová... asi tím přesunem z ČR do UK. :)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Nemohla jsem přece nechat příběh nedokončený - po první knize jsem chtěla pokračovat dál.

2. Definujte knihu až dvěma slovy.
Samé překvapení

3. Definujte knihu jedním slovem.
Mocný

4. Moje hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama