Up side down - 7. kapitola

2. června 2014 v 12:58 | Nebeská |  Up side down
Ach bože, co mi to dalo, než jsem to dopsala!!! To je až neuvěřitelné.
Víte, možná je to moje první pořádná povídka z doby Pobertů - dobře, pořádná rozhodně není. :D Ale snaha byla. Jediné, co bych chtěla dodat, že by si tyhle postavy zasloužily víc kapitol, víc děje a lepší příběh, ale tohle je vše, co jim momentálně teď dokážu dát. Snad se vám to bude líbit a doufám, že někdo bude číst.

Tato povídka byla původně napsaná pro Charlotte Evans - kdo ví, kde teď je. Ale chtěla bych tuto kapitolu věnovat všem, kteří mají - milují - Poberty.
NebeskáV minulých dílech: Pobertové s Lily a Lottou se rozhodli, že budou bojovat proti Smrtijedům. Lotta byla zraněná a Sirius byl na pokraji zhroucení.

Lily vběhla do nemocničního pokoje, a aniž by se ptala, skočila své sestře kolem krku. Ta tiše zaskuhrala, i když její rána byla téměř vyléčená. "Proboha!"

"Mlč!" potáhla roztřesená Lily a utřela si kapku slzy, kterou měla v oku. "Bála jsem se!"

Charlotta se nejistě usmála a sklopila pohled. Její pokoj byl přeplněný květinami, které jí naposílali známí a spolužáci ze školy, stejně tak jako mudlovská část její rodiny. Ani Sirius neotálel a nosil jí květiny, občas i sladkosti a její oblíbená jídla, protože se domníval, že v rukách lékouzleníků až příliš hubne.

Pomalu si povzdechla, než vzhlédla ke svému dvojčeti. "Taky jsem se bála."

"Byla jsi statečná!" řekla Lily mezitím, co si Lottu znovu přitiskla do náruče. "A jsem moc ráda, že jsi to zvládla. Příště se nesmíme rozdělit, příště jim ukážeme, že na nás nemají!"

Přes Charlottinu tvář přelétl temný stín a byla ráda, že ho Lily nemohla vidět. Nedokázala by ho rychle zakrýt - poslední, co potřebovala, by bylo rozrušit své dvojče děsem, jež ji občas pohlcoval.

Na druhou stranu se nehodlala vzdát jen proto, že skončila s nožem zabodnutým v žaludku.

"Nerozdělíme se," zopakovala pevným hlasem Lily. "A v ten moment budeme nepřemožitelné!"

~ ~ ~ ~

Několika násobné prásknutí se ozvalo těsně u Bradavických pozemků - v následujícím okamžiku se po zemi váleli všichni Pobertové, společně s dvojčaty Evansovými.

Všude byla téměř neproniknutelná tma, ani zářivý srp měsíce nedokázal prosvítit děsivou temnotu. Té noci se totiž vydali na lov Smrtijedů.

Byla to jen čirá náhoda, že vběhli do jednoho bezvýznamného přisluhovače Temného pána a podařilo se jim z něj dostat informace o připravujícím se útoku.

"Možná jsme si to měli trochu víc promyslet předtím, než jsme se do toho bezhlavě vrhli," pronesl Remus, těžce se stavějíc na nohy.

"Na to je už trochu pozdě," poznamenal jedovatě Sirius a naštvaně se podíval na Lily.

"Nech si ty pohledy, ok?!"

"Hej!" zvolal tlumeně James s nakrčeným obočím. "Nechcete se hádat ještě víc nahlas? Myslím, že vás Voldemort ve svém sídle, na druhé straně Anglie, neslyšel!"

"Jak originální," zamumlala Charlotte mezitím, co popadla Siriuse vpod paží a vytáhla ho na nohy. "Měli bychom jít za Brumbálem a sdělit mu novinky. Na hádání budete mít dostatek času poté."

Skupinka tiše souhlasila a začali se nejistými kroky blížit k Bradavicím. Charlotte zpozorovala výraz své sestry a trochu znejistila. Stačil však jediný pohled na Jamese a bylo jí vše jasné; Lily v něm vždy nacházela oporu, dokonalou útěchu a skvělého muže. Ať už ji napadla sebevětší hloupost, nikdy ji v tom nenechal samotnou. Ale nyní se v jeho výrazu zrcadlilo zoufalství a nejistota. Jakby také ne.

Zdálo se, že všude, kam se hnou, pronásleduje je Voldemort a snaží se je připravit o život. Střetli se s ním vícekrát, než kdokoliv jiný z Pobertů.

"Jamesi?" zeptala se potichu Lotta mezitím, co mu položila ruku na rameno. "Jsi v pořádku?"

"Co, já?"

"Ano, ty, brácho," přikývl starostlivě Sirius.

"Jo," zabručel nepříliš nadšeně James a objal Lily kolem pasu. "Vše je v pohodě."

Charlotte si vyměnila pohled se svým přítelem, ale více už neřekli. Bylo lepší to tak nechat být - prozatím.

Jakmile dorazili do hradu, okamžitě šli vyhledat Brumbála, aby mu sdělili novinky, které zjistili během souboje - rodinu míšeného původu málem zachránili - dokud se na scéně neobjevil Pán zla. Všichni byli velmi vyčerpaní a bylo jim jasné, že proti Voldemortovi nemají šanci.

I přesto, že snaha se cenní, nedokázalo to změnit provinění v jejich srdcích, když členové rodiny zemřeli, ale oni utekli naživu a téměř bez jediného škrábance.

Charlotta schovala tvář do Siriusovi košile a křečovitě se chytila jeho límečku. "Jak dlouho to bude ještě trvat?"

Na místo odpovědi ji objal kolem pasu a políbil ji do vlasů. Nikdo to nevěděl i přesto, že si pokládali stejnou otázku.

Jakmile vešli do ředitelny, Brumbál se zarazil v půli pohybu a hleděl na ně. "Jste v pořádku? Nejste zranění?" zeptal se a rychle se k nim vydal. Starostlivě se dotkl Loty, která se krčila v Siriusově náručí a poté pohlédl na Lily. Na tvářích mužů viděl několik škrábanců, ale věděl, že dokud stojí na nohou, jsou v pořádku.

"Nic nám není," ujistil ho James. "Jen pár škrábanců a otřesů."

Brumbál se zájmem v očích přikývl a rukou mávl ke křeslům před jeho stolem. "Posaďte se, prosím."

Pobertové jeho nabídku bez váhání přijali. Dívky šly přednostně na křeslo; Sirius si sedl k nohám Charlotty a James stál s dlaněmi položenými na opěrce za hlavou Lily, jako kdyby střežil její bezpečí. Remus si sedl do křesla a Peter nejistě přešlapoval.

Když se nad tím Lota zamyslela, byla velice překvapená, že se toho večera vydal s nimi; a co víc, že přežil.

"Jaké máte zprávy?" zeptal se Brumbál, jakmile všichni ustali v pohybech. "A ta rodina?"

"Je mi to líto," odpověděl strohým tónem James a nervózně si mnul zápěstí. "Nemohli jsme jim pomoci."

"Ale…"

Charlotte rychle zasáhla a přerušila ředitele. "Neměli jsme šanci; byli jsme jen nepatrný krůček od vítězství…" hlas se jí zadrhl a sklopila pohled.

"Ke Smrtijedům se připojil i Voldemort."

Brumbálova tvář ztuhla mezitím, co si založil ruce na hrudi. "V poslední době jste se s ním setkaly víckrát, než by bylo dobré. Co se týká takových akcí, drží se vždy stranou a nechává špinavou práci konat své poskoky."

Sirius a James si vyměnili pohledy; zdálo se, jako by si Brumbál mluvil sám pro sebe, ale oba věděli, že si pouze nahlas opakuje fakta a brzy přijde vyvozený výsledek.

"Nebereme to na lehkou váhu, Brumbále, to vás mohu ujistit." Řekla Charlotte.

"Ano, ano, já vím, ale... Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží… Narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samém sklonku sedmého měsíce roku…"

Všichni v místnosti ztuhli. James se narovnal jako pravítko a zatnul pěsti, kdežto Sirius zbledl a neodvážil se podívat na svou dívku.

Remus se zvedl z křesla a přistoupil k psacímu stolu, kde se opřel o dlaně a podíval se do Brumbálovy tváře. "Co tím chcete říct. Přece známe tuto věštbu. Každý z nás."

"Samozřejmě, že ji známe, ale myslím, že se naskytly nové okolnosti a… Voldemort již rozpohyboval koloběh dění."

"O čem to mluvíte?" zeptala se nejistě Lotta, tisknouc pevně Siriusovu dlaň.

"Obě dvě jste se setkaly s Voldemortem třikrát, nepletu-li se."

"Ano, ale…"

V místnosti zavládlo hrobové ticho a Charlotte nebyla schopná dokončit svou větu. Dech se jí zadrhával v hrdle a obávala se, že Siriusovi brzo rozdrtí dlaň.

"To je nesmysl," vložil se do toho náhle James s bledou tváří. "Co mi tím chcete naznačit?"

"Lily? Charlotte?" začal pomalu Brumbál a pohlédl na ně střídavě skrze půlměsícové brýle. "Vím, že to není ani trochu příjemné, ale pokud jste v jiném stavu, musíte nám to říct."

"To je absolutní nesmysl!" zopakoval James a rozhodil ruce do stran. "Opravdu s tím chcete teď začínat? Právě teď?"

"Jamesi, uklidni se." Napomenul ho Sirius a postavil se.

Jeho nejlepší kamarád na něj vrhnul jen naštvaný pohled a jal se pochodovat po místnosti. "Však jim řekni Lily, jen tu kreslí čerty na zeď."

"Charlotte?" otočil se náhle Sirius a v tváři nejistý výraz. "Prosím… řekni mi… že… nechci, aby to znělo… tolik hloupě a, a… necitlivě, ale…"

Lotta zalapala po dechu a do očí jí vhrkly slzy. "Ne, Sirie, ne."

Její přítel si značně oddechl. Jeho ramena se okamžitě uvolnila a poklekl vedle své přítelkyně, aby ji objal ve svém náručí.

"Lily?"

Její dvojče rychle vzhlédl a setkalo se s pohledem své sestry. Oči měla zalité slzami a rty se jí třásly. "Já… já…"

"Lily!!" v okamžení byl James vedle ní a opatrně uchopil její tvář do dlaní. "Pověz mi to."

"Omlouvám se, já… já jsem nevěděla… až teď nedávno… bylo to… neočekávané. Já… já…"

James nevěděl, co dělat. Do očí se mu nahrnuly slzy a pomalu se svezl do kolen vedle křesla. "Zatraceně…"

Jakmile ono slovo vyšlo z jeho úst, Lily začala usedavě plakat. Objala své stále štíhlé břicho a přitáhla si nohy k bradě.

"Počkat," vyhrkla roztřeseným hlasem Charlotte a postavila se na nohy. Sirius na ni nechápavě hleděl, ale nesnažil se jí zastavit; byl až příliš otřesený a nevěděl, co má dělat. Při pohledu na svého nejlepšího kamaráda, který je naprosto bezradný, netušil ani on, co bude dál. "To, že je těhotná neznamená, že její dítě… že jejich… že bude tím, kdo má zabít Voldemorta!"

"Nemusí," přikývl Brumbál. "Ale je tu velká pravděpodobnost, že zrovna oni jsou těmi, koho si on sám vybral. Obávám se, že vaše dítě bude tím, kdo porazí Voldemorta."

"Fajn!" vykřikl James a vražedně se podíval na ředitele. "Dobře, jak myslíte. Já ale své dítě udržím v bezpečí. I svou ženu. Dám jim život, který si zaslouží… a nikdo, ani samotný Voldemort, mi v tom nemůže zabránit!"

Lily překvapeně zalapala po dechu, ale vzápětí skočila svému manželi kolem krku a silně se k němu tiskla. Lotta mohla vidět, že mu něco šeptá do ucha, ale nikdo z nich to nemohl slyšet. V ten okamžik si uvědomila, že i ona udělá cokoliv proto, aby dítě své sestry ochránila.

<< 6. kapitola x Epilog >>
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lenny Lenny | Web | 4. června 2014 v 1:40 | Reagovat

máš to tu naprosto úžasné! :)) krásný blog a design :)

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 16. srpna 2014 v 1:11 | Reagovat

Třebaže sem tam lze stále najít podivná slovní spojení, nová kapitola postrádá spoustu kostrbatosti z těch původních - smekám, čte se výborně. Je mi líto, že už mne čeká jen epilog, ale co naplat. Třeba se Upside Down jednou vrátíš:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama