Říjen 2014

He shot me down

28. října 2014 v 19:57 | Rainy
Zdravíčko. :)

Jak se vám daří? Jak si užíváte volna? Já mám pocit, že snad ani žádné volno není. Pořád někde lítám a zařizuju… vlastně jsem se ještě nestihla dostat k wordu. Což mě doopravdy štve, protože zítra na tom s největší pravděpodobností nebudu o nic líp. Čtvrtletí se zkrátka blíží! :)

Ale aby tady nebylo úplné ticho, rozhodla jsem se vykouknout na svět s jednou svou doopravdy hodně starou povídkou. Původně jsem sem věci ze svého minulého blogu nechtěla vůbec tahat… Jenomže pak mi padl do oka tenhle starý kraťoučký text a já si řekla, že to přece není tak špatné.

Takže… Nečekejte od toho žádné literární veledílo. Je to spíše jen obrázek toho, jak jsem psala, když mi bylo 15. Skoro se mi nechce věřit, jak ten čas letí…. No nic. Snad o mě neztratíte mínění! Pěkné čtení a všem studentům pěkný zbytek prázdnin.

A jen tak mimochodem, TWWLB už visí na ff.ph.net :)Skleničky

26. října 2014 v 8:00 | Nebeská
Dobré ráno sluníčka!
Nesu vám triple drabble, za které mě asi Rainy nepochválí. :D Nu, myslím, že to mělo znít trochu víc vtipně, teď to je spíš takové suché, ale Rainy pochopí... :DTWWLB │ Kapitola devátá 2/2

23. října 2014 v 7:15 | Rainy |  The World We Left Behind
Úvodem bych se ráda omluvila všem, kteří o víkendu čekali na kapitolu. Ale! Abych byla upřímná, nebyla to vyloženě moje chyba. Občas se prostě s Nebeskou neshodneme, co se týče času zveřejnění... co dělat. Asi poprvé od založení blogu nás to tady teď baví obě. :)

Dále jsem chtěla zmínit, že se tahle povídka snad konečně dočká pořádných korekcí. Abych navýšila počet čtenářů, začala jsem pod svou starou přezdívkou TWWLB zveřejňovat na ff.ph.net, kde každá kapitol musí projít pečlivými opravami.

Závěrem se zcela tradičně nabízí otázka: Kdy bude pokračování? ... A já tentokrát vážně nevím. Sice jsem se dostala do části příběhu, na kterou jsem se těšila od samého začátku ... ale najednou mi to zkrátka nějak nejde. V každém případě, mám před sebou podzimní prázdniny, takže snad něco napíšu. :)

No, ale teď už dost povídání a hurá zpátky na famfpálové hřiště!Na loučení nebyl čas

21. října 2014 v 8:08 | Nebeská |  Pokusy o knižní recenze
Autor: Linwood Barclay
Originální název: No time for goodbye
Počet stran: 384
Žánr: Beletrie pro dospělé > Thrillery

Když se čtrnáctiletá Cynthia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr beze stopy zmizeli. Pětadvacet let marně čeká na jakoukoli zprávu o tom, kam a proč odešli - a najednou se k ní začnou sbíhat nitky záhadných indicií, zamlčených informací a zasutých vzpomínek. Nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak - někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past.

Little Dove - 2. kapitola

19. října 2014 v 13:41 | Nebeská |  Little Dove
Myslím, že původně chtěla Rainy zveřejňovat, ale ta toho má dneska tolik, že... hehe, kdo dřív přijde, ten dřív... zveřejňuje! :) Já, narozdíl od ní, mám dneska volno. Úžasné. Tak dlouho jsem ho neměla.
Včera jsme jeli pořádat, tedy hlavně co se jídla a servisu týče, na Indickou párty. Něco před svatbou - netuším - byly tam jen ženský, pouze jeden stůl pánové. A taky jediný stůl chlastal. :D Holky ale byly super nastrojené, tancovaly krásně...
Jediný co, tak na mě blbě čuměly. Asi jsem moc bledá, či co. Samozřejmě, moji kolegové v tom mají pěkný guláš, dle mého to je strašně špatná organizace. :D A ještě líp, nikdo mi neřekl, co dělat, prostě táhni a dělej něco. Díky bohu, že můj přítel s tím má už zkušenosti, tak vždycky na někoho houkl a pěkně mi to vysvětlili.
Ale tohle prý byla ještě pohoda. Jen 150 lidí. Bože, nechci poznat ty větší party. :D
Nyní však dost už o mě, tady máte další kapitolu, snad se bude líbit ^^Poslední střípky léta

17. října 2014 v 22:17 | Rainy |  Mix všehochuti
Znáte to, když si něco uložíte někam do počítače a pak to nemůžete najít? ... Tak přesně tohle se mi stává zcela běžně. Co se týče úklidu v počítači, jsem tak nepořádná, až to bolí. Nedávno jsem tak dokonce našla podrobný děj jedné povídky/knížky - to bylo radosti! Já už totiž stihla během toho roku zapomenout, že jsem něco takového vůbec psala...

No, ale zpátky k tomu proč jsem tady. Mezi vším tím harampádím jsem našla i několik pěkných fotek z léta. Původně jsem to už nechtěla vytahovat, protože se mi zdá, že už je to docela dlouho... ale na druhou stranu... proč nevnést trochu energie do toho ospalého melancholického podzimu?

Tak tedy... Poslední střípky letošního léta.

R.Obrázky k povídkám

14. října 2014 v 22:00 | Rainy |  Grafika na přání

Je to už déle než rok, co jsme tady s Nebeskou rozjeli rubriku s grafikou, a myslím, že nebudu tak úplně daleko od pravdy když řeknu, že zatím si vedla ne zrovna vesele. ALE! S mou náhlou blogovou náladou jsem si řekla, že by bylo škoda tenhle kousek naší malé skrýše pohřbiít... Navíc je to asi jediný způsob jak si dokážu udržet nějaký "kontakt" s photoshopem, takže hrdě do toho!


Abych byla upřímná, v první chvíli jsem si byla prakticky jistá, že to brzo vzdám. Udělám tak jeden nebo dva obrázky a řeknu si, že to je vlastně totálně na nic... Ale to se nestalo. Nevím, jestli to souvisí s mým nedávným uvědoměním, že bez tohohle světa tady pomalu nejsem schopná žít nebo problémy okolo… v každém případě jsem během minulého víkendu udělala hned 7 obrázků. Podívat se na ně můžete v pokračování článku...


TWWLB │ Kapitola devátá 1/2

12. října 2014 v 9:27 | Rainy |  The World We Left Behind
Tak jo... Po dlouhé době jsem zase tady a přináším s sebou i první část deváté kapitoly TWWLB. Snažím se teď být poněkud akčnější - škola i rodina mi to dovolují, takže se snažím psát, dělat grafiku a spoustu dalších věcí pro blog. Doufám, že mi to vydrží alespoň do podzimních prázdnin! :)

Obecně mi zvedá náladu spoustu věcí. Teď třeba zrovna komunální volby (ano, Rainy byla poprvé volit a zdá, že její zbožné přání bylo konečně vyslyšeno!). Po neuvěřitelných 16 letech z radnice zmizí jedna mnou ne příliš milovaná strana (zkorumpování idio** to jsou!) a namísto nich se snad do čela dostanou ti, které jsem volila. (Nekažte mi iluze nějakými žvásty o koalici, prosím.... :D)

Tak tolik k naší politické situaci. Možná bychom se mohli vrátit zpátky k věci. TWWLB. Takže. Jsem strašně moc zvědavá, co na tuhle kapitolu řeknete (a velice bych ocenily, kdy se projvil každý, kdo si to přečte...), protože je to jedna z těch nejtěžších věcí, jaké jsem kdy napsala. Akce a já zkrátka nejsme kamarádi. A dost možná ani nikdy nebudeme...

Velké díky za korekci tentokrát nejen Juliet, ale i Nebeské. Další obrovské díky k So, která přišla s malým ďábelským plánem a v neposlední řadě ještě jedné kamarádce za výběr písničky. :)

Další část příští víkend. :)

Přeji příjemné čtení.


Čekej, je to na spadnutí, je to víc než dokážu snést
Vše se změní
Cítím to v žilách, už to neodejde pryč
Vše se změní

Plíží se to jako zloděj tmou,
bez náznaku, bez varování
jenomže my jsme připravení bojovat
Pozvedněte meče, nebojte se

(Thousand Foot Krutch - War of Change, karaoketexty)


Little Dove - 1. kapitola

10. října 2014 v 13:33 | Nebeská |  Little Dove
Jelikož na mě byl vyvinut malý nátlak na fb, máte tady další kapitolku k téhle povídce. Ráda bych měla víc a víc komentářů. ^^ Určitě víte, jak mě moc potěšíte :P
No, už pomalu poletím, mějte se pěkně ;)Little Dove - prolog

4. října 2014 v 11:40 | Nebeská |  Little Dove
Aaahoj,
tak jelikož je tu ticho jako na pěšině, tak nesu začátek nové povídky. Bones se také dočkáte, nejsem si ale jistá, jak ještě dlouho. To víte, to ta zmrvená práce...práce a zase práce. Člověk si pak říká, jak tu práci nesnáší. :D A do toho mi habruje občas mezerník a já pak jak krůtamusím jetzpátky, abych tu mezeru přidala. Jo, super, hlavně, když píšu povídku. :D
Dost těch keců, snad se vám to bude líbit. ;)
Nebeská