Poslední střípky léta

17. října 2014 v 22:17 | Rainy |  Mix všehochuti
Znáte to, když si něco uložíte někam do počítače a pak to nemůžete najít? ... Tak přesně tohle se mi stává zcela běžně. Co se týče úklidu v počítači, jsem tak nepořádná, až to bolí. Nedávno jsem tak dokonce našla podrobný děj jedné povídky/knížky - to bylo radosti! Já už totiž stihla během toho roku zapomenout, že jsem něco takového vůbec psala...

No, ale zpátky k tomu proč jsem tady. Mezi vším tím harampádím jsem našla i několik pěkných fotek z léta. Původně jsem to už nechtěla vytahovat, protože se mi zdá, že už je to docela dlouho... ale na druhou stranu... proč nevnést trochu energie do toho ospalého melancholického podzimu?

Tak tedy... Poslední střípky letošního léta.

R.

Několik málo nepříliš osobních fotek z rodinné oslavy mých osmnáctin. :)
Jen o pár dní později odjela mamka do lázní. Když jsme za ní pak jeli s tátou na návštěvu, zastavili jsme se všichni společně v Opavě. Musím říct, že mám to město s každou návštěvou raději a raději. Líbí se mi to úžasné historické jádro, stánky se zmrzlinou, model sluneční soustavy, náměstí, univerzita, knihovna, nádraží, park se sochami holubů, kteří se za vámi otáčí, když jdete okolo... zkrátka všechno. :D :) Škoda, že mě zradila technika a já tak měla omezené možnosti... Snad se tam brzo dostanu zas.
Když máma byla v lázních, rozhodli jsme se s tátou využít náhlé volnosti a zajet si (po sto letech plánování) do Olomouce na tamní skleníky. Původně jsme sice chtěli jet přímo na podzimní flóru, ale mamčin návrat nám bohužel udělal čáru přes rozpočet. I tak to byl ale skvělý výlet... Nevím, jestli se mi tam líbilo více, než v Opavě... ale v každém případě jsem si dokázala představit, že bych tam jednou studovala (žila).
Poslední sbírka fotek je z třídního výletu do ZOO. Bohužel ani odtud nemám tolik fotek, kolik bych si přála, protože na ně prostě nebyl čas. Ale táta pořád slibuje a slibuje... tak se uvidí. Bylo by to fajn. Nový objektiv umí hotové divy!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nikki Nikki | Web | 19. října 2014 v 10:57 | Reagovat

Fotit prostě umíš, to se musí nechat! :) Ani nevím, která fotka mě uchvátila nejvíc. Možná fotografie naprosto obyčejných věcí, jakými jsou květiny - nevím, proč se ráda dívám na vyfocené květiny, řekla bych, že mě to uklidňuje :-D . Ty chceš studovat v Olomouci? O_O Jéé tak to se tam možná někdy potkáme... při troše štěstí a náhod :D! Já bych sice radší do Brna, ale Olomouc je hned druhá v pořadí. A co se týká nepořádku v počítači, jsem na tom stejně. Mám nepořádek v povídkách i obrázcích a tvá slova mě právě nakopla k tomu, abych si v tom udělala pořádek :-D snad mě to za pár minut nepřejde.

2 Illienel Illienel | E-mail | Web | 19. října 2014 v 12:37 | Reagovat

Krásné fotky. :-) Někdy se z nich až tají dech. A jak píše Nikki, pohled na krásnou a dobře vyfocenou květinu mě vždy potěší. :-) Obzvláště ta první květinová...No a o zvířátkách ani nemluvím. Miluji Zoo, ale líbí se mi pouze v těch, kde je vidět, že se  o zvířata dobře starají a kde mají velké přírodní výběh a ne jen betonové zdi. Olomouc je moc krásná, v Opavě jsem nikdy nebyla. Zaujala mě. Když jsem viděla ty fotky, přišlo mi, jako ,by to bylo nějaké krásné město v zahraničí, třeba ve Francii. Ale tak si říkám, že bych asi měla nafotit krásy Brna, až budu zdravá, abych Tobě, Jul i Emmi ukázala, že Brno je také krásné studijní město, které má co nabídnout. ;)

3 Lukas Lukas | 20. října 2014 v 6:43 | Reagovat

Ahoj Rainy. Fotíš moc hezky. Nejvíc se mi líbí ta první fotka. Ta opravdu ve mě vyvolává vzpomínky na léto a taky nekonečné obírání ostružin na zahrade s dopíchanýma rukama a nekonečným nadáváním :D. Jinak Olomouc je moc krásná, tam bych ti opravdu doporučil studovat. Krásné mladé studentské město. Moje sestra tam studuje a bydlí a já tam jsem několikrát týdně, takže vím o čem mluvím. A až tu jednou budeš, pozvu tě na zmrzlinu :). Nějak ti ty suprové povídky musím splatit. V Opavě jsem měl kdysi studovat, ta univerzita me neskutečně přitahovala. Já ovšem zvolil jinou cestu, školu života. Odjel jsem daleko na východ pracovat.  Vysoká škola, bohužel už není takový pojem tady v ČR jako kdysi. No doufám, že tobě se jednou vydaří všechno tak jak si přeješ. Fuj to jsem se rozepsal.

Měj se hezky.

4 Rainy Rainy | Web | 20. října 2014 v 7:39 | Reagovat

[1]: Děkuju! :) Květiny rozhodně uklidňují. já z téhle sady sice fandím nejvíc části ze Zoo, ale skleníky taky nakonec nedopadly nejhůř. I když... těch fotek jsem měla dovézt víc. Pořád mám takové nedostatky, že nejsem schopná fotit některé barvy. :D A v Olomouci se nejspíš bohužel nepotkáme. To spíš v tom Brně, ale ani tím bych si nebyla jistá, protože mám vybranou školu v Praze, na kterou se 100% dostanu. :)  Ale uvidí se.  každém případě se klidně můžem potkat i za jiných okolností... :D  S pořádkem fandím! Já už mám hotovo. Zas na pár dnů.

[2]: Opava je mnohem krásnější, než se může zdát z těchto několika málo fotografií. :) Vážně, to město má atmosféru. Myslím, že Ostravská Zoo by se ti líbila. Nemůžu říct, že každé zvíře tam má dostatek prostoru, ale rozhodně se snaží. Hodně rekonstrukcí, hřišť, super naučné programy,... :) Já sice v Brně nebyla, ale všichni říkají, že je hezčí. A líbí se mi více než ta v Olomouci nebo ta u Zlína. Na Pražskou sice nemá... :D Ale rozhodně stojí za to. Mimochodem... Já uznávám, že Brno je krásné město. Ale Olomouc je daleko menší než Brno a přijde mi více studentská. Navíc zatím pořád fandím té Praze... :)  Jinak děkuju za pochvalu.

[3]: Och! Motivace jít studovat do Olomouce. :D Jen budu muset vymyslet, jak já ti oplatím tvé komentáře. :) Faktem ale je, že zatím to vypadá nejreálněji na studium v Praze. :( Ale to se ještě uvidí. Pořád mám rok času...  Občas mě láká studium prostě vzdát. Vyjet někam daleko, jak to udělala Nebeská nebo ty a nestarat se o obory, které by mě nejspíš ani nebavily. Jenže pak se ozve mé racionální já... A něco takového zcela automaticky zavrhne. :D Nojo... Vysoké školy u nás... Kapitola sama o sobě. Ono studium asi není vyloženě to, co bych chtěla... Složitá kapitola. V každém případě moc děkuju. Stejně jako za pochvalu fotek. Vidíš, já osobně bych ty ruce měla dopíchané ráda... jenže je nemám kde sbírat.
Díky. Ty taky. :)

5 Illienel Illienel | E-mail | Web | 20. října 2014 v 13:18 | Reagovat

[4]: Tu Prahu upřímně nechápu, ale Olomouc je studentská a příjemně malá, to uznávám. Však byla roky mým snem. Ale nyní si nedovedu představit, že bych na nějaké škole a v nějakém městě byla šťastnější, než jsem v Brně na Lesné a na FF MU. A k těm ZOO - byla jsme v Brně, Hodoníně, Zlíně, Praze, Hradci Králové, Liberci a Plzni a...nejvíc ze všech se mi líbí právě ta ve Zlíně. Lešnou mám nejradši. :-) Do té Opavy se asi někdy budu muset podívat! :-)

6 Juliet Rocks Juliet Rocks | Web | 27. října 2014 v 12:50 | Reagovat

Oh...♥Ten♥LEV♥!!! :3 :) :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama