Březen 2015

TWWLB │ Kapitola dvanáctá 1/3

25. března 2015 v 15:46 | Rainy |  The World We Left Behind
Ahojky. :) Tak se po sto letech zase ozývám s TWWLB. Vím, že to trvalo dlouho, ale za to vám teď můžu slíbit, že pokračování bude brzy. Jak jste si totiž možná stihli všimnout, kapitolu jsem pro její délku musela rozdělit na tři části a, bubny prosím, všechny jsou skoro hotové. Stačí jim doladit jen pár drobností. :) Stejně tak i pokračování příběhu Doe. Vlastně bych to viděla tak, že příští týden zveřejním Šťastné konce a o týden později pak další části dvanácté kapitoly.

Co bude ale dál ... to je ve hvězdách. Zrovna teď nemám čas vůbec na nic. Všechno se točí v nekonečném víru školy, učení, práce a dalších povinností. Obecně vzato mám ovšem poslední dny docela dobrou náladu, protože se mi tak nějak líbí ten pocit být na roztrhání. :D Trochu na hlavu, viďte? Prostě mám akorát pocit, jako by všechno mělo tak nějak větší smysl.

Ale teď už něco k povídce - vykecávání bylo dost! Takže, pokračujeme přesně tam, kde jsme skončili - Nathalie stojí uprostřed parku v Nice, kousek od ní leží na zemi spoutaný Selwyn, Draco zmizel a André... No, jak to bylo s ním, se dozvíte dneska. Všem vám přeji příjemné čtení!

Rainy

P.S. Nutně, opravdu nutně, sháním beta readera. Každý kdo by měl čas/chuť (a samozřejmě také dostatečné znalosti) nechť mi napíše na meil: hiding-place@email.cz. V první řadě bych chtěla opravit tuhle povídku, ve které je chyb jak máku (na fanfiction.potterharry.net mi to dokonce odmítli korekturovat). Ptáte co z toho budete mít? No. Mé někonečné díky a kapitoly v předstihu. :D


A nechci vidět to, co jsem viděla
Aby se vrátilo to, co se stalo
Zhasněte všechna světla
Ať ráno přijde, přijde

V mých očích je zelené světlo
A můj milý je v mé mysli
A já zpívám u piana
Trhám své žluté šaty a
Pláču a pláču a pláču
Kvůli lásce k tobě

(Florence & The Machine - Over the love; karaoketexty)


17. kapitola - Vše, co chci udělat

22. března 2015 v 12:17 | Nebeská |  It all Makes Sense When It's the End of the World
Překvapení!!
To koukáte! :) Já taky. Už v úterý jsem začala překládat, když jsem přišla z práce - ano, mám novou práci. Od 7 ráno do půl 4, je to pěkná pohodička, nikdo mě nehoní a mám to asi 20 minut chůze od domu.
Ve středu jsme šly dokonce i běhat se spolubydlou a naivně jsem se domnívala, že tuhle kapitolu zvládnu přeložit ještě toho dne - připadala jsem si tak aktivní... práce, běh, úklid doma... a pak jsem najednou byla tuhá. :D
Ale cítím se báječně a tak tady máte - po extrémně dlouhé době - další kapitolku. Pokusím se přidávat častěji, slibovat nic nemůžu, ale doufejte, že se můj život zlepší a vrátím se vám na plný úvazek :D ;)
NebeskáDivergence

20. března 2015 v 23:13 | Nebeská |  Pokusy o knižní recenze
Autor: Veronica Roth
Originální název: Divergent
Počet stran: 344
Žánr: dystopie, sci-fi, literatura pro dívky

Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.{Transfromers || New Divide}

13. března 2015 v 19:34 | Nebeská |  Videa stvořená námi
Ahojte,
jelikož se tu po mě zase slehla zem, alespoň se vám chci nahlásit takhle. :)
Tohle video mělo být kdysi pro mého kámoše, ale jelikož se nám přátelství potentovalo, neměla jsem ani tu nejmenší chuť to dokončit. Avšak mě bylo řečeno, že je to super video a tak jsem se nakonec dokopala...

Ve jménu šťastných konců: Kapitola první

12. března 2015 v 15:44 | Rainy |  Ve jménu šťastných konců
Zdravíčko. :) Přidávám slíbenou kapitolu VJŠK. Doufám, že se vám bude líbit alespoň stejně tak jako prolog. Jak minule Illienel správně odhadla, v povídce samotné se vrátíme do minulosti, až se jednou v nějaké části dostaneme k tomu, co Dorca dělala na té zapadlé uličce nedaleko svého bývalého domova. Zatím nás ovšem čeká její dětství a dospívání... Užijte si to!

Příští týden pokračování téhle povídky pravděpobně nezveřejním. Ráda bych totiž konečně dotáhla do konce dvanáctou kapitolu TWWLB. Ale uvidí se. Zatím mám všeho až nad hlavu - školy, práce, povinností... Nic neslibuju. :)

P.S. Moc díky za všechny ty krásné komentáře, které jste mi nechali pod prologem.Kapitola první: Ve jménu pohádek

Dva roky s Hiding place

9. března 2015 v 21:21 | Rainy
Tak a další rok tady na blogu je za námi. Mám pocit, že to utíká strašně rychle. Jasně, teď to zní trochu otřepaně… Ale je to pravda. Byly to těžké dva roky. Pro mě, pro Nebeskou a určitě i pro spoustu z vás. Ten čas (sám o sobě) utíkal pomalu. Hodiny v práci i ve škole se vlekly, každý z nás si prošel nějakými problémy… Ale i přesto, když se za sebou ohlédnu, přijde mi neuvěřitelné, že od doby, kdy jsme tyhle stránky založily, uběhly už neuvěřitelné dva roky. (Já osobně jsem tímto trhla svůj životní rekord - na žádném webu jsem zatím nevydržela tak dlouho.)

Nechce se mi znova opakovat, proč jsme tehdy Hiding place zakládaly. O tom už toho tady padlo dost. Sice jsme se nevyjádřily k tomu, proč jsme tehdy ze starých blogů utekly, ale hádám, že to už dneska stejně nikoho nezajímá, takže nemá smysl se k tomu vracet. Teď jsme myslím obě rády, že jsme tady. Spolu.

Já osobně jsem ani nevěřila, že tak dlouho vytrváme. Chci tím říct, je jen málo stránek, kde, které vede více autorů, a vydrží fungovat třeba déle než rok. My zvládly dva a určitě se dostaneme mnohem mnohem dál.


Nový layout

8. března 2015 v 12:09 | Rainy
Vážení přátelé, jak jste si jistě všimli, náš blog prošel jistými změnami (pokud jste si nevšili, ve vlastním zájmu vyhledejte očního lékaře). Obě dvě, Nebeská i já, doufáme, že se vám nový kabátek našeho blogu líbí. Moje maličkost je z něj naprosto unešená a skoro má chuť skákat tři metry do vzduchu.

Minulý lay mi už vážně nemálo lezl na nervy. Zhruba od poloviny října jsem si slibovala, že si při nejbližších prázdninách sednu k Photoshopu a něco s tím udělám. No. Přišly podzimní prázdniny, pak jsem byla v listopadu skoro měsíc nemocná, Vánoce, pololetní volno... Ale teprve o jarních prázdninách jsem se dokopala s tím něco udělat.

I když se to nezdá, jsou to hodiny tvrdé práce. Proto to říkám rovnou a zcela otevřeně, každý kdo by se chtěl naším vzhledem "inspirovat" a udělat si stejný k sobě, bude o OBĚ ruce kratší.

No, ale teď k praktické stránce věci… Co je nového?

Tak, jak jste si možná všimli, v menu ubyly dvě odrážky. Povídky ke stažení vás mrzet nemusí. Byl to můj sen, když jsme tenhle blog zakládali, ale nikdy jsme ho neuvedly do provozu. Já osobně mám velký blok okolo pravopisných a gramatických chyb… no, ale to už je jiné povídání.

Další věc, o kterou jsme vás po dlouhé debatě ochudili, je grafika na přání. S Nebeskou jsme dospěly k názoru, že to nemá nejmenší smysl. Víte, budeme upřímní - nešlo nám JEN o vaše dobro. Naivně jsme se domnívali, že pokud si někdo nechá udělat obrázek, zanechá nám komentář nebo dva pod povídkou… Nestalo se. Ani jednou jedinkrát. Navíc, obě máme starostí až nad hlavu, takže se nám nechce dělat práci, která v našich očích postrádá veškerý smysl.

No. A co přibylo? Vlastně není nic moc. Pouze přibyla zmínka o projektu "Ztracená generace", trochu jsem zjednodušila a snad i zpřehlednila menu, opravila pár chyb… Znáte to. Povídek se žádné změny nedotkly. Akorát se v menu objevil odkaz na rubriku "K zamyšlení". Myslím, že je fajn, abychom tady měly místo, kam můžeme házet nějaké smysluplné úvahy a články obecně.

Upřímně doufám, že se vám nový design líbí. :)

Ztracená generace

7. března 2015 v 17:27 | Rainy
Před nějakou dobou jsem zde zveřejnila článek, ve kterém jsem si stěžovala na stávající blogovou situaci (odkaz). Nelíbila se mi - a stále nelíbí - nálada mezi námi blogery, potažmo mezi pisálky. Vím, že je nás víc. Spousta z vás touží po té staré dobré atmosféře, domácím přátelském prostředí a podpoře. Pokud patříte mezi takové autory (nebo pokud hledáte zajímavé kvalitní povídky), jste na správném místě.Noční běhy

5. března 2015 v 12:52 | Nebeská
Aloha draci a dráčata!
Pokud si někdo z vás pamatuje na Skleničky, tak se určitě bude těšit na tuhle povídku. Neb jsem se opět pustila do Rainy, ale tentokrát jsem to odnesla i já. :D

Jinak, se mnou to vypadá asi tak, že možná budu mít novou práci v hospodě, 4 dny práce, 3 dny volna... a pokud to nevyjde (nebude se mi tam líbit), mám back up plan ve formě dalšího warehousu přímo za rohem. :D Přejte mi štěstí ;)

PS: To máš předčasně k našemu výročí na blogu, Rainy. Muck, pac a pusu, mám tě moc ráda, co bych bez tebe dělala :)

NebeskáVe jménu šťastných konců: Prolog

2. března 2015 v 14:45 | Rainy |  Ve jménu šťastných konců
Jak jsem vám minulý týden slíbila, přidávám první část své nové povídky. Užijte si kratičký prolog. Snad se bude líbit. První kapitolu přidám asi za týden. Ráda bych během prázdnin dopsala TWWLB, ale jelikož mám na práci ještě spoustu dalších věcí, nic neslibuju. ALE! Mám nachystanou další sbírku vzkazů ze svého města, tak se těšte.

Komentáře potěší. ;)