Ve jménu šťastných konců: Prolog

2. března 2015 v 14:45 | Rainy |  Ve jménu šťastných konců
Jak jsem vám minulý týden slíbila, přidávám první část své nové povídky. Užijte si kratičký prolog. Snad se bude líbit. První kapitolu přidám asi za týden. Ráda bych během prázdnin dopsala TWWLB, ale jelikož mám na práci ještě spoustu dalších věcí, nic neslibuju. ALE! Mám nachystanou další sbírku vzkazů ze svého města, tak se těšte.

Komentáře potěší. ;)
~•~*~•~

Tu ulici, na které jsem se vzápětí ocitla, jsem znala jako své boty.

Věděla jsem o každém obchůdku, který tady kdysi stával, a pamatuju si dokonce i doby, kdy jsem je dokázala vyjmenovat přesně tak, jak šly v řadě za sebou. Úplně na konci, poblíž mého starého domova, bývalo malé hračkářství spojené s papírnictvím. Často jsem tam chodila cestou ze školy a představovala si, co všechno bych si koupila, kdybych měla nějaké peníze.

Nedalo by se říct, že by se mi po tomhle místě nějak stýskalo. Nezažila jsem zde nic převratného, nic co by stálo za zmínku. Nejspíš proto jsem si tady teď připadala tak ohrožená a, i když to bude znít poněkud hloupě vzhledem k tomu, jak dlouhý čas jsem tady strávila, cize.

Zdálo se mi, jakoby se každičká buňka v mém těle napínala strachy. Vzpomínky mi vyplouvaly v mysli, dráždily a ubližovaly a ani za nic se nenechaly odehnat. Věděla jsem, že musím pryč. Nebyla jsem hloupá. Ale v tu chvíli se mi to zdálo zcela nemožné.

James! Vzpomněla jsem si náhle.

Stačilo jedno slůvko, jedno jméno, a svět okolo mě zase nabyl jasných a ostrých kontur. Zatnula jsem ruce v pěst, abych zmírnila jejich třas. Neměla jsem tušení, co se to se mnou děje. Do podobných situací jsem se dostávala neustále. Pravda, většinou jsem měla po boku jiného člena Řádu, ale to nic neměnilo na faktu, že jsem skvělá čarodějka, která nikdy nepodléhá panice.

Obezřetně jsem se rozhlédla okolo sebe. Mého extravagantního příchodu si podle všeho nikdo nevšiml. Lidé zde byli očividně pořád stejní jako kdysi. Zahledění samí do sebe, neteční vůči zásahům z vnějšího světa. Někteří z nich se za mnou sice ohlédli, ale nezdálo se, že by je má přítomnost nějak zvlášť znepokojila.

Rychlým rázným krokem jsem se tedy vydala k nedalekému nádvoří. Teprve tam jsem zpoza staré riflové bundy znovu vytáhla hůlku a jedním jednoduchým mávnutím přivolala svého patrona.

Ví o vás. Voldemort o vás ví… Utíkejte!

Nezaobírala jsem se tím, jak se asi bude tvářit, až na prahu uvidí patrona své ženy, který bude promlouvat hlasem jedné ztracené kamarádky. Ne, jediné, na čem mi najednou záleželo, byl jeho život. James nemohl zemřít. Nemohl. Už jen kvůli tomu škvrněti.

Modrá záře se pomalu vytratila a já tak konečně začala reálně přemýšlet nad svým útěkem. Ale když jsem se pokusila přemístit, nic se nestalo. Nezáleželo na tom, jak moc jsem se soustředila, stále jsem stála na jednom a tomtéž místě jako myš lapená v pasti.

A v tu chvíli mi to došlo. Přenášedlo. Zapadlý dvůr. Zavřená vrata…

Zatajil se mi dech.

Byl tady. Byl tady…

« Informace o povídceSeznam kapitol│ Následující kapitola»
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukas Lukas | 3. března 2015 v 8:07 | Reagovat

Ahoj, no vypadá to napínavě, i když prolog spíš přináší jen samé otázky. Určitě si přečtu i další kapitolu. Tahle povídka rozhodně upoutala moji pozornost. Jen hezky piš piš :)

2 Rainy Rainy | Web | 3. března 2015 v 13:46 | Reagovat

[1]: :) To jsem ráda. Myslím, že takový by měl být každý správný prolog - vzbuzovat otázky, protože s nimi (alespoň doufám) chodí ruku v ruce taky zájem.
Snad se bude líbit i pokračování. Moc děkuju za komentář. :)

3 Oriana Oriana | Web | 3. března 2015 v 18:54 | Reagovat

Prológ som čítala už včera, len som nestíhala zanechať komentár, takže naprávam.

Som zvedavá na pokračovanie, lebo prológ sa mi veľmi páčil, súhlasím s Lukasom, že zanechal veľa otázok. Ale o to viac sa teším na prvú kapitolu.

4 Ninsie Ninsie | Web | 3. března 2015 v 22:26 | Reagovat

Líbí se mi tvůj styl psaní i nádech, jaký jsi vetkla do prologu. Čte se to na jednu stranu lehce, na ničem se ti pohled nezadrhává, nemám maniakální tendence třískat hlavou do stolu z hrdinky, která zní víc než sympaticky. Jsem vážně zvědavá, jaká bude dál, jak to bude vypadat anebo možná spíš vypadalo mezi ní a Jamesem. Myslím, že jsem zatím nečetla žádnou povídku, kde by James byl s někým jiným než s Lily, ale po tomhle prologu jsem ochotná to rozhodně zkusit. Abych ale nezůstala jenom u toho, že se to "čte lehce", současně s tím se mi z toho částečně svírá krk, jako kdyby ti něco přecházelo podél páteře, něco jako matné tušení, možná varování. Takže doufám, že další kapitola se tu vyskytne co nejdříve, abych měla co číst a odpovědi na v duchu položené otázky.

A ještě malý přípodotek - s Ewilkou jsme spustily onen zmiňovaný projekt (pojmenovaný Enny) Lost Generation. Další informace a link najdeš ve článku u nás. ;)

5 Ewil Ewil | Web | 3. března 2015 v 22:27 | Reagovat

Hmm...hmm...mám ráda takové prology. Poodkrýt dost, ale ne málo a vzbudit ve čtenářovi otázky. Potrpím si na takové prology, kdy chytneš tik do ruky, který tě nutí, abys klikla na pomyslnou kolonku "další kapitola" a mohla pokračovat dál. Napadá mě spousta možností a teorií ohledně hrdinky, která se v prologu objevila, ale chvilku si počkám a vyjádření si nechám na později :) Každopádně fajn, že to konečně nebude fanynka Siriuse nebo zdrženlivého Remuse, ale pro změnu Jamese.
Líbilo se mi to. Příjemně a nenuceně napsané, hezky to plynulo, nenudilo. Těším se na pokračování a doufám, že se dočkám brzy :)
A propos - miluju příběhy z období Pobertů :)

6 Nebeská Nebeská | Web | 3. března 2015 v 22:57 | Reagovat

Páni. Samozřejmě, že jsem se těšila i když jsem byla trochu zmatená a stále jsem - a to i přesto, že vím, o co tady jde...
Je to báječné a z toho konce jde mráz po zádech. :) Pokračuj drahouši :*

7 Rainy Rainy | Web | 4. března 2015 v 20:32 | Reagovat

[3]: To vůbec neřeš. ;-) Já jsem hlavně ráda, když se někdo ozve a dá mi vědět, jestli se mu povídka líbí nebo nelíbí, třeba i prostřednictvím hvězdiček. V každém případě, nebudu zastírat... komentáře potěší každého autora, takže moc díky. :)
Já jsem zase zvědavá, co budete na první kapitolu říkat. je mi totiž jasné, že většina z vás, má strašně moc ráda postavy, o kterých se tady nebude mluvit moc pěkně...  Ale to se uvidí příští týden.

[4]: Jsem ráda, že se ti to dobře četlo. Upřímně... já s podobou prologu  nejsem nijak zvlášť spokojená ani teď. Ale je fakt, že jakýsi nádech čehosi neblahého tam cítit je - a to je nakonec to hlavní, o co tady šlo. :)
Opravdu jsi žádnou takovou nečetla? Poslední dobou se s nimi vyloženě roztrhl pytel... Skoro jako by všechny už omrzelo to klasické lovestory. :D Já nad tím přemýšlela už od začátku.  První povídka, kterou jsem kdy napsala, byla James/Cissa. :D To byly časy...
Další kapitola se tu objeví za týden a něco málo snad poodhalí.
Moc děkuju za komentář. ;)

[5]: Poberty milujeme všichni. :) Je na nich prostě něco neodolatelného. Vždycky jsem říkala, že kdybych se mohla dostat do světa HP, chtěla bych právě sem.
Jsem ráda, že Jimmy slaví takový úspěch. :D Je vidět, že se dost změnilo. Pamatuju si, že kdysi, když jsme něco podobného zveřejnila, si spousta lidí akorát stěžovalo. Příjemná změna! :)
Dobře... Na teorie jsem zvědavá. A taky jsem zvědavá, jak moc ses strefila. Budu se těšit.
Děkuju moc za komentář. ;)

[6]: To víš že jo. Znáš mě, já se jen tak nevzdám! Jsem ráda, že se ti to líbilo. ;)

8 Enny Enny | Web | 5. března 2015 v 2:56 | Reagovat

No děvče, upoutalo to mou pozornost! :) A souhlasím s tebou ohledně prologů, čím tajemnější a poutavější, tím lepší. :D

9 Nessa Nessa | Web | 5. března 2015 v 23:06 | Reagovat

Toto milujem. Niekto zobral Rowlingovej postavu, ktorá mala málo priestoru a ide o nej niečo napísať :3 Keď to robím ja, tak ma to strašne pozitívne napĺňa :-D A teraz keď to vidím si len hovorím "to bude fakt úžasná poviedka". Len tak ďalej ^^

10 Illienel Illienel | E-mail | Web | 8. března 2015 v 13:46 | Reagovat

:D Teda...já si nedávno říkala, jak bych chtěla číst povídku, která by mě opravdu přiměla mít ráda Jamese. A s čím nevyrukuješ? :D Ale to nevadí. Uvědomit si, že i naši hrdinové mají své chyby a často ne malé, je důležité. Protože když je poté i přesto budeme mít rádi, budeme si teprve moci říkat praví fanoušci. :D Na povídku o Dorcas (Dorkas?) jsem se moc těšila a úvodem a prologem můj zájem a zvědavost rozhodně neztratily na síle. :-) Přemýšlím, jestli jsi nám prologem naznačila, že se v povídce budeme vracet do minulosti, zda je to spíše konec, prostředek či začátek dramatu, ale nechám se překvapit. Soudě podle toho, že hrdinka posílá vzkaz Jamesovi v době, kdy už se kvůli Harrymu skrývají, bych však odhadovala spíše ten výlet do minulosti. Velmi mě zaujala podoba D. Meadowsové na obrázku. Má to nějaký větší smysl nebo  byl výběr více méně náhodný? Ich formu mám ráda. :-) Hezky se to čte, přibližuje to více hlavní postavě a víc to vtáhne do děje. Takže díky, zdá se, že nás čeká moc fajn čtení. Z posledních vět prologu běhá mráz po zádech. Předzvěst toho nejhoršího? Umíš čtenáře napínat od prologu do poslední kapitoly. ;) Jen tak dál...

11 Rainy Rainy | Web | 8. března 2015 v 17:16 | Reagovat

[8]: To jsem ráda. Snad první kapitole nezklame! :)

[9]: Takže taky píšeš? To musím pořádně prozkoumat" Miluju povídky o postavách, které dostaly málo prostoru. :) Jsem ráda, že se ti tenhle kousek líbil.

[10]: Přečti si Sladké sny. Tam je James zlatíčko. :) Úplně ta klasicky zidealizovaná postava, bez jakýchkoliv nedostatků.
Ale myslím, že ani v téhle povídce James nebude úplně špatný. Tedy, hlavní hrdinka se do něj nakonec zamiluje, ne? A pokud jsem dobrá autorka píšu povídku v ichformě... No, nemůžu z něj zkrátka udělat úplného záporáka.
V první kapitole se skutečně vrátíme do minulosti. To je myslím docela zjevné... Jestli jsme na konci příběhu nebo někde uprostřed... to si zatím nechám pro sebe. Sama si totiž nejsem tak úplně jistá.
Moc díky za krásný komentář. Doufám, že se povídka bude stejně líbit i dále.

P.S. Dorcas ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama