Březen 2016

Bez dcerky neodejdu

26. března 2016 v 23:27 | Nebeská |  Pokusy o knižní recenze
Autor: Betty Mahmoody
Originální název: Not Without My Daughter
Počet stran: 367
Žánr: autobiografický román

Exotické manželství Američanky a íránského lékaře je vylíčeno v autentické pravdivosti. Ani roky romantického vztahu Betty nenapověděly, jak trpkou příchuť bude mít Orient, až ona a její pětiletá dcerka zakusí na vlastní kůži netušené a absurdní poddanství islámu.


Cesta z pekel

20. března 2016 v 20:44 | Nebeská |  K zamyšlení
Zkus to znovu. Nevzdávej to. Zvládneš to. Všechny tato slova mají poskytovat podporu a pomáhat, ale ne vždy tomu tak je.

Zvedni se a jdi dál. Pokračuj. Zkus to znovu. Kéž by to bylo tak jednoduché. Sama, ze svých vlastních zkušeností vím dobře, jak těžké se těmito radami doopravdy řídit.

Už to tak prostě je; člověk ponořený do depresí jen těžko uvěří vašim krásným slovíčkům o tom, jak jednoho dne svého cíle dosáhne, jen ať neztrácí naději.

Naděje - jedna z mnoha věcí, které tak zlehka unikají mezi prsty. Na naší pěšince se ocitá spousta překážek a testuje tak odhodlání. Co si budeme nalhávat, prostě nás to k tomu táhne. Vzdát všechno, po čem jsme toužili a ubrat se tou cestou odevzdání. Propadnout do hlubokých depresí a nečině sedět a zírat do prázdnoty - jen tak pro jistotu, abyste něco nepokazili.

Mnohdy už jen ta cesta k tomu si přiznat, jak (zle) na tom doopravdy jsme, bývá zdlouhavá. A mnohem těžší bývá dostat se ze samotného dna až nahoru.

Ale jak jeden moudrý muž jednou řekl; ode dna se dá nejlépe odrazit.

Ano, vím jaké to je, být tam dole a domnívat se, že nic nedokážu. Lidé se mi snažili pomoc, ale čím více říkali, že to bude dobré a jednoho dne doopravdy vydám knihu, tím víc mě sráželi. Chápu však, že to nemysleli zle.

Je to těžké, nabídnout pomocnou ruku a věci změnit. Lidé odmítají a stahují se do sebe, každou maličkost si berou k srdci - i když ta vtipná poznámka nebyla mířená na ně.

Není nic složitějšího, než se snažit vytáhnout člověka z deprese, ale upřímně… to jen ty to dokážeš. Ty z toho pekla můžeš vylézt. Ostatní ti můžou ukázat cestu, ale ty po ní musíš kráčet. A hlavě v sobě najít důvěru, i kdyby slova: já to dokážu, já na to mám, se měla pravidelně rozeznívat pokojem.

Boj to není jednoduchý, ale když se to nepovede jednou, zkus to znova. Naděje umírá poslední :) …Z každého pekla vede cestička; není jednoduchá, ale klikatá a těžká, na konci však čeká zaručená odměna.

Černá kronika

13. března 2016 v 21:41 | Rainy
Už celé věky jsem chtěla napsat článek na téma týdne. Pořád jsem však nebyla schopná natrefit na žádnou pořádnou myšlenku. Byly to jen takové bezduché výstřely do tmy a já už se tak pomalu začínala smiřovat s tím, že se k tomu dostanu až po matuře. Dneska mi ale do nosu cvrnknul neodolatelný nápad...

Krátká hořkosladká povídka s pochybným dějem. Pointu čekejte však až na samém konci...


A pozor na požírače mozků!

13. března 2016 v 20:38 | Nebeská |  K zamyšlení
Aloha! Alofok...??
Tak či onak, dneska jsem na svět vypustila své druhé já a rozhodla se podělit se všemi blogery o můj úžasná článek. Ironický. A naprosto bez žádného opravdového přínosu. (škodolibě se usmívá)
Téma týdne je komedie života a to jsem si prostě nemohla nechat ujít ;)

Tři roky s Hiding place

10. března 2016 v 22:39 | Rainy |  Oznámení
Tak se nám zase rok s rokem sešel a já tady znovu sedím, tentokrát už potřetí, a znovu do počítače ťukám narozeninový článek. Vím, že se opakuju, ale tak nějak si pořád nejsem schopná zvyknout na to, jak rychle to všechno utíká. Přijde mi to jako pár týdnů zpátky, co jsme s Nebeskou vymýšlely název blogu a ladily první detaily. No, a vidíte, už tady strašíme neuvěřitelných šest a třicet měsíců. Fakt mazec!

Vím, že pro vás se asi o nějak zvlášť významnou událost nejedná. Ale pro mě, tajně doufám, že i pro mou kolegyni, to znamená opravdu hodně. Znáte to, každý z nás má lepší a horší časy, někdy jsme nahoře, jindy dole. S blogem je to stejné. A i když to během posledního roku nijak zvlášť veselé nebylo - jsme pořád tady. A to je nakonec to, o co tu běží.

A my jedeme dál, pánové a dámy! Rozhodně se nevzdáváme. Energie a nápadů máme na rozdávání, takže nepočítejte s tím, že se nás v dohledné době zbavíte!TWWLB │ Kapitola dvaadvacátá 2/2

8. března 2016 v 14:30 | Rainy |  The World We Left Behind
Přeji pěkné odpoledne. :) Jak jsem slíbila - přináším vám druhou část TWWLB. Není to nijak zvlášť dlouhé, ale i přesto doufám, že vás potěší! Další kapitolu bych ráda dopsala do konce týdne. Jenomže při všech těch povinnostech do školy a autoškole... Nevím. Budu se snažit. :)

Tak a to by bylo asi všechno. Přeji vám pěkné počtení. :)
Týdenní vložka: Zamknuté dveře (Locika a Christian Grey)

6. března 2016 v 21:46 | Nebeská & Rainy |  Týdenní vložky
Přejeme pěkný nedělní večer. :) Už je to zase nějaký ten den (čtěte: půl rok), co jsme zveřejnily Týdenní vložku a tak nás napadlo, že by nebylo od věci dát zase něco málo dohromady - zvlášť, když se našlo tak parádní téma: Zamknuté dveře. Pomalu už to začínalo vypadat bídně... ale nakonec jsme to zvládly, takže... tady to máte! Užijte si to!

Jen pro upřesnění. Locika je princezna z pohádky Na vlásku. Pokud náhodou někdo z vás tuto neskutečnou Disneyovku neviděl (mimochodem rychle napravit!), jedná se o princeznu, která byla po většinu svého života zamčená ve věži bez dveří. Když se chtěl někdo dostat dovnitř, musel tam vyšplhat po jejích krásných dlouhých vlasech...

A Christiana Greye snad netřeba představovat. Přesto, kdyby mezi vámi byl někdo, kdo by náhodou nevěděl o kom je řeč... Christian je hlavní představitelem Fifty Shades of Grey (Padesáti odstínů šedi). Jedná se tedy o prachatého milionáře, který si libuje .... v poněkud zvláštních sexuálních praktikách.

No a na závěr mám pro vás (já - Rainy) ještě jednu malinkou omluvu. Kapitola TWWLB bude bohužel až v úterý.

Tak a teď už s chutí do toho!

Deset dveří - 1 část; Ztracená láska

2. března 2016 v 21:02 | Nebeská |  Deset dveří
Moji drazí,
možná můžete poděkovat blogu a tématu týdne, nebo to je jen štěstí - rozhodla jsem se s vámi podělit o další dílko. Asi k tomu nemám ani co víc říct, však hned před začátkem kapitoly je krátké info :)
Takže všichni, kdo se odhodláte a přece jen se dáte do čtení, užijte si... :)
Nebeská