Červen 2016

Ve jménu šťastných konců: Kapitola pátá

21. června 2016 v 10:08 | Rainy |  Ve jménu šťastných konců
Ach to moje zpoždění... Já vím. Dva dny už jsou trestuhodné. Nějak teď ale nic moc (spíš nic než moc) nestíhám. Práce mi po dvou měsících nicnedělání dává pořádně zabrat (dokonce i ve dnech volna :D) a já nemám čas ani vrátit knížky do knihovny... takže počítám, že brzo najdu ve schránce nějaké soudní předvolání.

Kdo mě sleduje na wattpadu, kapitolu v neděli stihl. Nemíním z toho dělat pravidlo. Vlastně jsem vždycky chtěla všechno publikovat stejně, ale když jsem se pokoušela kapitolu přidat tady, normálně jsem u toho usnula. On je blog nakonec trochu složitější... :)

No nic. Půjdu do té knihovny! A taky si musím sehnat boty! A vyprat pracovní oblečení! A uvařit oběd..! U Merlina! Zas nestíhám. Tak si užijte kapitolu. Snad se bude líbit.

Jo! :D A ještě... TWWLB čekejte začátkem příštího týdne. Dvacátá čtvrtá kapitola je hotová, dvacátá pátá asi z 70% (nebo taky z 30% - to záleží na tom, jak to budu nebo nebudu dělit).


Kapitolá pátá: Ve jménu odpuštění


Deset dveří - 2. část; Majetnické přátelství

17. června 2016 v 11:10 | Nebeská |  Deset dveří
Aloha písklata!! :)) Pro ty z vás, které zajímá tahle povídka, mám dobrou zprávu. Mám něco málo napsané dopředu, ale poté mě čeká pár tvrdých oříšků. :) Dlouho jsem se neozvala, ale měla jsem toho moc - tomu se říkají nervy před pohovorem. Ale dámy a pánové, dostala jsem povýšení! :) Teď si budu jako hlíva sedět v kanclu. :D A pak lítat jak šílená v posilovně, abych nebyla za chvíli jako koule :D
No užijte si povídku :)

NebeskáTWWLB │ Kapitola třiadvacátá 2/2

12. června 2016 v 16:54 | Rainy |  The World We Left Behind
Tak jo. Kdybych řekla, že nejsem zklamaná, že mě to nemrzí, lhala bych. Užijte si kapitolu. Pokud tady někdo vůbec ještě je...


Minule:

"Rád bych vás poprosil o pozornost! Bude to jen chvilička, slibuji! Pak vás všechny nechám, abyste se bavili a veselili podle své radosti. Neboť proto jsme všichni zde, není-liž pravda? Každý z nás, jak tady tak všichni stojíme či sedíme, ví o hrůzách, které se se dějí venku za zdmi tohoto domu. Není žádným tajemstvím, že Vy-víte-kdo usiluje o naši zemi, že nás chce připravit o naše domovy. A já vím, a nesmírně si toho cením, jak velcí bojovníci se ve vás skrývají. Vím, kolik úsilí denně obětujete, abyste jeho plány zmařili.

Dnes, ač se vám to možná bude zdát poněkud zvláštní, tady jsme ze stejného důvodu. Sice nedržíme ve své ruce hůlku, ale i přesto bojujeme. Voldemort," při vyslovení toho jména se mu hlas maličko zatřásl, "musí vědět, že Británii si nepodrobí v žádném slova smyslu. Že duch naší země i její zákony bude žít tak dlouho, jako budeme žít my. Nedovolte, aby strach z toho, co by mohlo přijít, zastínil vaše city, aby vás zbavil toho, co vás dělá vámi."

Pak si rozhodně přitiskl dlaň pravé ruky na levou stranu hrudi, "Vězte toto: Chovejte, jako by už neměl přijít žádný zítřek. Užívejte si všeho okolo sebe plnými doušky. Dýchejte. Slavte. Bavte se. Milujte. Neváhejte. Nepřežívejte. Žijte!"

~*~*~

TWWLB │ Kapitola třiadvacátá 1/2

6. června 2016 v 22:18 | Rainy |  The World We Left Behind
Jsem teď trochu v časovém presu, takže se omlouvám za své zpoždění. :) Nicméně... pevně doufám, že se vám kapitolka bude líbit a že dlouhé čekání stálo za to.

Jen připomínám, že kdyby se někdo neorientoval, může nahlédnout ZDE - kde nalezne shrnutí dosavadního děje.

Zítra nastupuju do nové práce a pak mám před sebou nějaké cestování, takže vůbec nevím, co bude dál. Budu se snažit psát až do zbláznění (nový notebook mi situaci značně zjednodušuje), ale vzhledem ke všem povinnostem stejně nemám odvahu cokoliv slibovat. :) Snad jen, že druhou část TWWLB můžete čekat o víkendu! :D

A dříve, než vás propustím, ráda bych ještě poděkovala za korekci své drahé kolegyňce Nebeské! :)

Mějte se sluníčkově, Rainy

P.S. Bude to znít hloupě, ale strašně moc se mi po vkládání nových kapitol TWWLB stýskalo! ♥


Světlo na obzoru bylo včera jasnější
Stíny plují kolem, jizvy začaly blednout
Řekli jsme, že to bude navždy, ale pak se to vytratilo
Stojíme na konci poslední maškarády
Poslední maškarády

(Linkin Park - Final Masquerade; karaoketexty)

The World We Left Behind - Shrnutí

4. června 2016 v 12:44 | Rainy
Povím vám... Slíbit popis dosavadního děje TWWLB, to byl teda pěkně blbý nápad! :D Někdy kolem půl jedné ráno dokonce nastala chvíle, kdy jsem se za ten slib chtěla poslat do horoucích pekel. Aneb krásně se promítlo to, jak jsem nezodpovědná a nepořádná. Těch chyb v datech!!! Umírala jsem. Fakt jo.

No, ale nakonec jsem to nějak zvládla i při všem, co se děje doma (drama pokračuje!). Nakonec jsem se rozhodla, že text nebudu psát ve větách, ale že to pojmu jako časovou osu. Přece jen je to trochu přehlednější a pro mě to snad taky bude dobrý základ.

Po delší odmlce tedy přidávám slíbené resumé The World We Left Behind. První část dvacáté třetí kapitoly zveřejním pravděpodobně zítra. Snad tím někoho potěším!

Jinak všem přeju krásný prosluněný víkend!